Boks

Ferit Keta kundër Zarates, ja mesazhi i luftëtarit kuqezi!

Ferit Keta do të ngjitet sërish në ring për të vijuar rrugën drejt ngritjes në nivelet më të larta të boksit europian. Luftëtari kuqezi do të përballet të shtunën, në orën 21:00, me një rival mjaft të vështirë, argjentinasin Emilion Ezeqiuel Zarate.

Për hir të së vërtetës, kjo sfidë ishte programuar për Gjetanin, por gjendja jo e mirë shëndetësore e 35 vjeçarit e detyroi trajnerin Ismail Keta të ndryshonte në momentet e fundit dhe në ring do të zbresë Feriti.

Ky superduel do të zhvillohet në “Pabellon Ciudad Deportiva” në qytetin spanjoll të Moralzarzal. Zarate ka një rekord për t’u respektuar, ku në 45 ndeshja si profesionist ka regjistruar 21 fitore, 12 prej të cilave me “knock-out”. Ndërkohë, Ferit Keta, i cili nuk e ka ndërprerë stërvitjen, vjen në këtë përballje pas triumfit në “kick-box” ndaj turkut Fetih Mehmet Karakus, aty ku siguroi edhe titullin e kampionit të botës, ndërsa në boksin profesionist 30-vjeçari ka një rekord të përsosur prej 11 fitoresh në 11 ndeshje, 8 prej të cilave me “knock-out”.

Nuk do të jetë një duel i thjeshtë, por djaloshi nga Bulqiza është edhe një herë i gatshëm të bëj krenar të gjithë mbështetësit kuqezi.

Emocionet e supersfidës mes Ferit Ketës dhe Ezeqiuel Zarate do të keni mundësinë ti përjetoni “live” në SuperSport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency