Boks

Ferit Keta: Më ka munguar ringu, synoj titullin!(Video)

“Një grusht pandemisë“, kjo është moto e një luftëtari në këto kohë të vështira. Një fighter është mësuar të gjunjëzojë me forcën e moralit më shumë se sa me forcë fizike çdokënd dhe gjithçka që kërkon ta largojë nga ëndrrat e tij. Ferit Keta është gati të rikthehet, i ka munguar ringu, sfidat dhe adrenalina. Me një rekord perfekt në boksin profesionist prej 13 fitoresh, 10 prej të cilave me “knock-out“ dhe asnjë humbjeje, dhe kampion i botës ne fuqi në kickbox ka më shumë se një sezon e gjysmë që nuk e ka provuar emocionin e ringut. 32- vjeçari nga shtëpia e tij e dytë “Keta’s Fight Club“ tregon se si e ka përjetuar këtë periudhë të gjatë shkëputjeje.

Trajneri i Feritit, Ismail Keta, tregon gjithashtu vështirrsitë gjatë kësaj periudhe dhe pse luftëtari tij nuk ka qendruar i përgjumur, përkundrazi ka qënë më i ndezur se asnjëherë.

Stërvitja nuk është ndërprerë asnjëherë për Ferit Ketën, bulqizaku ka punuar gjithnjë sikur ndeshja e rradhës të ishte “pas derës“, kjo ka bërë që fizikisht Keta të jetë në maksimum.

Për shkak të pandemisë, eventet e boksit kanë qënë të kushtëzuara, por shumë shpejt Keta do të ngjitet në ring dhe sfida do të jetë tej mase e rëndësishme sepse mund të hapë rrugën për një duel madhështor.

Ndërkohë Ismail Keta që perveçse trajneri i Feritit është edhe një nga promotorët më të njohur, po përgatit një event unik në vendin tonë.

Tek vëllezërit Keta, Ismaili ka qënë gjithnjë ideatori, Feriti më i qeti, ndërsa më eksplozivi ka qënë Gjetani, a do kenë më mundësinë që tifozët e Iron Mike Keta ta rishohin atë në ring?!!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency