IPKO Superliga

Ferizaj me “5 yje”, fiton edhe ndaj Trepçës, Gjilani “bie” edhe në Suharekë

Ferizaj mori fitoren e pestë radhazi nën drejtimin e trajnerit Bylbyl Sokoli dhe iu largua zonës së Play Off-it në IPKO Superligën e Kosovës. Në transfertën e sotme në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës, Ferizaj triumfoi me rezultatin 1-2 ndaj Trepçës ’89, të cilën e parakaloi edhe në renditje.

Cerkini dhe Krasniqi shënuan për Ferizajn në pjesën e dytë, ndërsa pak minuta nga fundi i ndeshjes, Trepça rihapi takimin me anë të Manajt, por pa mundur të marrë pikë.

Fitore mjaft të rëndësishme, përballë një rivali direkt, arriti edhe Ballkani, përballë Gjilanit. Në Suharekë, vendasit triumfuan me rezultatin minimal 1-0, falë golit të Baftiut, në minutën e 56-të të takimit, ndërsa Gjilani i Mezanit pësoi humbjen e pestë radhazi dhe nuk fiton prej 8 javësh.

Sfida tjetër e ditës së sotme, ishte ajo e kryeqytetit, ku Flamurtari dhe Drenica ndanë nga një pikë, falë barazimit pa gola të arritur mes tyre. Nesër në orën 16:00 do të zbresin në fushë edhe 3 skuadrat e kreut, në sfidat që do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency