Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Fernando Santos beson te mrekullia: Mund ta fitojmë Botërorin, ja cila është favorite

Fernando Santos, trajner i Portugalisë, shpjegoi arsyet që çuan në zgjedhjen e 26 lojtarëve për “Katar 22”, teksa ka lënë jashtë emra të tillë si Guedes dhe Renato Sanches.

“Kemi vëzhguar dhe analizuar gjithçka në këto muaj. Thirrjet janë bazuar në atë që kemi parë, nuk ka asgjë të re. Ne duam që të kemi lojtarët më të mirë si në sulm, ashtu edhe në mbrojtje. Mund të kishim bërë edhe zgjedhje të tjera. Deri në fund kishte dyshime, sepse disa lojtarë janë të ngjashëm sa u përket statistikave. Ne do të marrim të gjithë përgjegjësinë për zgjedhjet e bëra”.

Mungesa e Moutinhos, Renato Sanches dhe lojtarëve të tjerë?

“Nuk duhet të fokusohemi në çështje individuale, në përjashtime individuale. Duhet të mendojmë se çfarë është më e mira për ekipin.”

Ambicia?

“Mendoj se mund të synojmë trofeun, kjo skuadër mund ta bëjë këtë. Favorite është Franca, pasi ka fituar Botërorin e fundit”.

Çfarë mund të japë Ronaldo?

“Ne do të përpiqemi të kuptojmë se cilat janë kushtet më të mira për marrë  më të mirën nga individë të veçantë, përfshirë Cristianon”.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...