Champions League

Feronikeli 90 minuta larg historisë, Shkëndija detyrim kualifikimin

Luhen këtë të martë 6 nga 16 takimet e kthimit të raundit të parë kualifikues të Champions League, ku protagoniste në fushë do të jenë edhe dy skuadra shqiptare, Feronikeli, kampion i Kosovës, dhe Shkëndija e Tetovës, kampione e Maqedonisë së Veriut.

Nëse për kuqezinjtë tetovarë kualifikimi në raundit tjetër është detyrim, pasi në sfidën e parë në Estoni me Nomme Kalju, kanë fituar 0-1, për Feronikelin është një moment historik, sepse në pjesëmarrjen e parë në Champions League ka shanse shumë të mira për t’u kualifikuar në raundit e dytë, çka do t’i siguronte përfitime të konsiderueshme financiare.

Ndeshja Shkëndija-Nomme Kalju zhvillohet në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, në orën 17:00, ndërsa ekipi nga Drenasi do të presë uellsianët e TNS në orën 20:45 në “Fadil Vokrri” të Prishtinës. Ndeshja e parë u mbyll barazim 2-2n një rezultat shumë i mirë për Feronikelin, duke ditur se paka para se të përfundonte sfida ishte në disavantazh 2-0.

Skuadrës që drejtohet nga Zekirija Ramadani i mjafton barazimi 0-0 ose 1-1 për t’u kualifikuar, kështu që më shumë se loja bukur, sikurse shprehet dhe trajneri:

“Nuk do të kërkojë fitoren e as nuk do të mundohemi të luajmë lojë të bukur dhe pastaj të eliminohemi. TNS-ja, nuk ka çfarë të humbë, kurse ne kemi të dy rezultatet në favorin tonë. Neve na intereson vetëm kualifikimi në raundin e dytë Nikli duhet të jetë shumë i kujdesshëm për të mos pësuar gol.”

Në rast se arrin të kualifikohet në raundin e dytë të Championsit, skuadra kampione e Kosovës do të përballet me Copenhagen të Danimarkës.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency