IPKO Superliga

Feronikeli bën “vetëvrasje”, fitojnë Prishtina dhe Llapi, ndizet gara për titull

Çfarë gafe e Feronikelit në takimin me Ferizajn në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Ekipi kryesues i IPKO Superligës së Kosovës u mposht me përmbysje 1-2 nga ekipi mysafir, që merr në këtë mënyrë tri pikë shumë të vlefshme qëndrimin në elitën e futbollit kosovar.
Goli i i vendasve, i realizuar nga Prekazi në fund të pjesës së parë pas një goditjeje standarde dha përshtypjes që skuadra e drejtuar nga Bylbyl Sokoli do të pësonte humbjen e radhës, por çudia ndodhi gjatë 45 minutave të dytë. Në të 78-ën, Krasniqi realizoi golin e barazimit ndërsa në minutat e fundit shtesë, teka Feronikeli po përpiqej me çdo mënyrë për të gjetur sërish golin, realizoi të dytin, që la tepër të zhgënjyer të pranishmit në “Rexhep Rexhepi”.
Kjo humbje mund t’i kushtojë shumë Feronikelit për objektivin final, pasi u arrit në kuotën e 62 pikëve mga Prishtina, që u mjaftua me një fitore minimale ndaj KEK-ut, teksa golin e vetëm të sfidës e realizoi Boshnjaku.
Fitore e vuajtur por me shumë vlera ajo e Llapit 2-1 në Podujevë ndaj Gjilanit. Në pjesën e parë realizoi për skuadrën e drejtuar nga Batatina Mentor Zhdrella, por Gjilani reagoi në fillim të fraksionit të dytë, duke barazuar me golin e Endri Maganit. Në minutat e mbetura Llapi e ruajti përqendrimin dhe në minutën e 76-të shënoi golin e fitores me Behar Maliqin. Llapi me këtë fitore i shton shanset për titullin, pasi diferenca me dy skuadrat kryesuese është vetëm 3 pikë (62/59).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency