IPKO Superliga

Feronikeli dhe Prishtina demonstrojnë forcën, kreu i renditjes nuk ndryshon

Nuk ka surpriza në dy ndeshjet përmbyllëse të javës së 26-të të IPKO Superligës së Kosovës, me protagonistë skuadrat kryesuese, Feronikeli dhe Prishtina, që i fituan sfidat e tyre respektivisht 0-4 me Lirinë dhe 0-2 me Ferizajn.

Skuadra nga Drenasi e ktheu në stërvitore takimin e luajtur në stadiumin “Përparim Thaçi” me prizrenasit. Pjesa e parë u mbyll 0-2 me dy gola të Kastriot Rexhës në minutat 9’ dhe 37’.

Në pjesën e dytë, ekipi i drejtuar nga Zekerija Ramadani e gjeti edhe dy herë të tjera rrjetën me Zekën dhe Dabiqajn. Një ndeshje e dobët e zhvilluar në Liria, që gjithsesi mund të ngushëllohet nga fakti që edhe rivalët e saj për mbijetesë, Ferizaj dhe Flamurtari u mposhtën në këtë javë.

Ashtu sikurse Feronikeli, edhe Prishtina mori tri pikë jashtë shtëpisë, duke dituar 0-2 ndaj Ferizajt. Deri 12 minuta para përfundimit të kohës së rregullt ndeshja ishte e hapur, teksa bardhekaltrit kryesonin  me gol të Korenicës në pjesën e parë, por po vuanin presionin e vendësve. Golin e sigurisë për skuadrën e Josës e realizoi Thaçi me një ekzekutim perfekt të një goditjeje të lirë nga distanca e largët.

Në përfundim të javës së 26-të skuadrat kryesuese ruajnë pozicionet e tyre. Feronikeli është i pari me 62 pikë, ndjek Prishtina me 59, ndërsa Llapi mbetet i treti me 57 pikë.

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency