Digitalb Kupa

Feronikeli dhe Trepça ’89 fitojnë në transfertë dhe prekin finalen!

Feronikeli-Trepça ’89, sipas të gjitha gjasave do të jetë kjo finalja e Digitalb Kupës së Kosovës për këtë edicion. Skuadra nga Drenasi dhe ajo nga Mitrovica fituan në transfertë respektivisht ndaj Ballkanit dhe Vëllaznimit të ligës së parë në ndeshjet e para gjysmëfinale, duke prekur me njërën dorë finalen e madhe. Në debutimin e Gani Sejdiut si trajner, Ballkani u mposht brenda në Suharekë nga kryesuesit e IPKO Superligës së Kosovës. Mendurim Hoti në minutën e 30-të shfrytëzoi asistin e Mevlan Zekës për të kaluar në avantazh Feronikeli, ndërsa 4 minuta pas fillimit të pjesës së dytë miqtë dyfishuan shifrat me Mevlan Zekën protagonist kryesor në këtë fitore të bardhëjeshilëve. Pak para fundit pikërisht në minutën e 87-të Visar Berisha shkurtoi shifrat, duke ruajtur disa shpresa minimale me Ballkanin që do të tentojë përmbysjen e madhe në ndeshjen e kthimit.

Në Gjakovë, Vëllaznimi surpriza e deritanishme e Digitalb Kupës u dorëzua pa kushte përballë Trepça ’89 duke u mposhtur 0-4 në shtëpi në mitrovicasit të cilët mund të konsiderohen me plot gojën skuadra e parë finaliste e këtij edicioni, pasi kualifikimi pas këtij rezultati është një formalitet tashmë.Ëngjëll Hoti dhe Arb Manaj realizuan në pjesën e parë për miqtë ndërsa suksesin e thellë të Trepça ‘89 e vulosën Ardian Muja dhe Lassine Traore me golat e tyre në 7 minutat e fundit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency