IPKO Superliga

Feronikeli-Gjilani “ndez” Superligën, Dukagjini-Vushtria përplasje mbijetese

Java e 10-të e IPKO Superligës së Kosovës nis që këtë të premte me tri ndeshjet e para (ora 14:00), ndër të cilat spikat përballja në “Rexhep Rexhepi” mes Feronikelit dhe Gjilanit, dy skuadra që klasifikohen në pjesën e sipërme të renditjes dhe kanë objektiva madhorë në këtë sezon.

Kampionët në fuqi, në fakt, kanë zhgënjyer në dy takimet e fundit, duke humbur 1-2 në shtëpi me Llapin dhe barazuar 1-1 si mysafir me Trepçen ’89. Ndërprerja e kampionatit për shkak të ndeshjeve të përfaqësueseve i ka dhënë më shumë kohë stafit teknik për të rregulluar problemet që janë shfaqur së fundmi.

Gjilani llogaritet prej skuadrave pretendente për titull, njëjtë si Feronikeli. Gjilani ka fituar dy ndeshjet e fundit, ndërsa në xhiron e shtatë humbi derbin nga Dritën. Më pas fitoi 4-1 në udhëtim ndaj Flamurtarit dhe 1-0 në shtëpi ndaj Dukagjinit.

Dukagjini-Vushtria është një tjetër takim interesant i orës 14:00, pasi përplasen dy ekipet e fundtabelës, të cilat kërkojnë rrugëdaljen për t’iu larguar zonës së ftohtë.
Pas një fillimi tepër zhgënjyer, skuadra nga Klina u zgjua me fitoren 1-0 ndaj Trepçës 89’. Shenja pozitive dha edhe në humbjen minimale me Gjilanin si mysafir.

Llapi-Trepça ’89 është takimi i tretë dhe i fundit i kësaj të premteje e që do të zhvillohet në Podujevë. Humbja e papritur 2-4 ndaj Ferizajt vazhdon “të djegë” në kampin llapjan, gjithsesi, ekipi i drejtuar nga Batatina ka forca për të reaguar dhe për të mos e humbur kontaktin me kreun.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency