Champions League

Feronikeli një hap larg historisë, shënon 2-herë në fund për një barazim të madh!

Feronikeli është vetëm një hap larg historisë. Pasi përsëriti atë që bëri Drita sezonin e kaluar, duke fituar turin paraeliminator dhe duke u kualifikuar në turin e parë të Champions League, kampionët e Kosovës, falë një paraqitjeje fantastike morën një rezultat të shkëlqyer në transfertën e Uellsit ndaj The Neë Stations. 2 gola në minutat e fundit jo vetëm që i evituan humbjen skuadrës së Zekirija Ramadanit por i dhanë një bonus të madh Feronikelit që barazoi 2-2 në sfidën e parë të turit të parë të Champions League ndaj TNS dhe pas 1 jave në stadiumin Fadil Vokrri do të tentojë të presë biletën historike të kualifikimit në turin e dytë të Champions League që do t’i siguronte njëkohësisht edhe pjesëmarrjen në turin e tretë kualifikues të Europa League.

Feronikeli bëri një paraqitje shumë të mirë në Uells por u ndëshkua nga dy gabime individuale pasi një penallti e shkaktuar nga një mbrojtës i skuadrës kosovare dhe një gol i pësuar për një dalje totalisht të gabuar të portierit Troshupa i dhanë avantazhin e dyfishtë TNS-së që në minutën e 77-të dukej se kishte mbyllur çështjen e kualifikimit. Por papritur Feronikeli u zgjua dhe me meritë realizoi dy gola në harkun e 4 minutave në të 89-ën dhe 93-ën, duke marrë një barazim historik në Uells. Mevlan Zeka me kokë shkurtoi diferencat ndërkohë që Astrit Fazliu kthehu në gol një 11-metërsh të shkaktuar pas një prekjeje të topit me dorë brenda zone. Një rezultat 2-2 që favorizon skuadrën kosovare që pas 1 jave në Fadil Vokrri do t’i mjaftonte edhe një barazim 0-0 ose 1-1 për të kaluar turin e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency