IPKO Superliga

Feronikeli përforcon skuadrën, nënshkruan me sulmuesin e njohur maqedonas

Klubi i Feronikelit në Ipko Superligën e Kosovës ka njoftuar arritjen e marrëveshjes me sulmuesin nga Maqedonia e Veriut, Marko Simonovski, i cili do të jetë pjesë e skuadrës nga Drenasi të paktën deri në fund të sezonit.

Sulmuesi 28-vjeçar negocioi gjatë me Vllazninë gjatë verës, por nuk arriti marrëveshjen me shkodranët dhe këta të fundit nënshkruan me Harris Dilaver, ndërsa Simonovski, i mbetur pa ekip, vendosi t’i bashkohet Feronikelit.

Futbollisti është vënë menjëherë në dispozicion të trajnerit Klodian Duro, ndonëse debutimi nuk pritet të ndodhë këtë fundjavë, pasi do të duhet të kryejë disa seanca stërvitore para se të zbresë në fushë.

Marko Simonovski është 1.85m i gjatë dhe ka një karrierë mjaft të pasur, pasi më herët ka veshur fanellat e skuadrave rumune Voluntari e Sepsi, por edhe ekipe të tjera si Shakhtar Karagandy, RNK Split, Lahti, etj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency