IPKO Superliga

Feronikeli-Prishtina, një supersfidë për të mos u humbur

Sezonin e kaluar sfida mes tyre në javën e fundit vendosi çështjen e titullit kampion ndërsa këtë sezon kalendari i ka vendosur shumë shpejtë përballë. Feronikeli pret Prishtinën në javën e 3-të të Ipko Superligës së Kosovës me kryeqytetasit që do të kërkojnë hakmarrjen për titullin e humbur por edhe fitoren e parë në këtë sezon. Pas 2 javëve të para Feronikeli që ka ndryshuar trajner dhe ka në stol malazezin Dejan Vukcevic ka marrë vetëm 3 pikë, ndërsa Prishtina që vazhdon të ketë në stol Mirel Josën vetëm 1 pikë por ka zhvilluar një ndeshje më pak.

Bardhekaltrit janë më të freskët pasi javën e kaluar e bënë pushim por në këtë fazë të sezonit kur lojtarët ende nuk kanë arritur formën e tyre më të mirë fizike ndalesat nuk sjellin asgjë të mirë. Kryeqytetasit janë forcuar më shumë në merkato ndërkohë që Feronikeli ka ruajtur grupin që u shpall kampion sezonin e kaluar, kështu që edhe gjatë këtij viti synon trofeun e kampionit. Në Drenas parashikohet një ndeshje shumë e luftuar mes dy skuadrave të uritura për të fituar, prandaj spektakli do të jetë i garantuar. Në orën 16:00 në Supersport do të keni mundësi të ndiqni dhe duelin Llapi-Ballkani ku vendasit janë favoritë për të marrë tre pikët edhe pse miqtë kanë surprizuar në këtë fillim sezoni duke grumbulluar 4 pikë në 2 ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency