IPKO Superliga

Feronikeli shkëputet sërish në +5, Prishtina rikthehet te suksesi!

Feronikeli dhe Prishtina bëjnë detyrën në javën e 22-të të Ipko Superligës së Kosovës e fundit për fazën e dytë. Kryesuesit e kampionatit triumfuan lehtësisht me rezultatin 3-0 ndaj Gjilanit në Drenas duke e thelluar sërish në +5 pikë avantazhin ndaj ndjekësve më të afërt Llapit dhe Prishtinës. Kastriot Rexha ishte heroi i skuadrës së Zekerija Ramadanit teksa realizoi dy herë që në pjesën e parë ndërkohë që suksesin e Feronikelit e vulosi Zeka me golin e tretë, 5 minuta para fundit të kohës së rregullt. Prishtina u rikthye gjithashtu te fitorja në transfertën ndaj KEK-ut të vendit të fundit, sfidë të cilën kryqytetasit e fituan me shifrat 1-2. Miftaraj dhe Dallku ishin autorët e golave për Prishtinën, finalizime që erdhën në pjesën e parë, ndërkohë që Qerimaj ngushtoi përkohësisht shifrat në fillimin e pjesës së dytë, por vetëm kaq sepse KEK-u e kishte të pamundur të merrte diçka përballë Pristinës. Përfundoi në barazim 1-1 ndërkohë dueli i drejtpërdrejtë për mbijetesë mes Lirisë dhe Drenicës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency