IPKO Superliga

Feronikeli triumfon pastër ndaj Arbërisë, paqe në Drenica-Gjilani

Pas disa rezultatesh negative radhazi, skuadra e Feronikelit është rikthyer te fitorja, pasi ka triumfuar me rezultatin e thellë 0-3 në transfertën ndaj Arbërisë.

Ekipi nga Drenasi ,që drejtohet nga ish mesfushori i Shqipërisë, Klodian Duro, dominoi takimin dhe mori tri pikë të merituara, që i japin disi qetësi dhe e largojnë nga zona e ftohtë.

Malaj dhe Hoti shënuan në pjesën e parë për skuadrën e Feronikelit, ndërsa 12 minuta para fundit ishte Kojasevic që vulosi triumfon 0-3, duke ngjitur ekipin nga Drenasi në kuotën e 27 pikëve.

Takimi tjetër i javës së 22-të në IPKO Superligën e Kosovës, ishte ai mes Drenicës dhe Gjilanit, që u mbyll në barazim pa gola. Pas 22 javësh, IPKO Superliga kryesohet nga Drita me 47 pikë, e ndjekur nga Ballkani me 45 e Prishtina me 44.

Kujtojmë që sonte në orën 20:00 do të vijë në ekranin e SuperSport 5 emisioni “Koha Shtesë”, nën drejtimi ne gazetares Elmira Sadrija dhe me praninë e specialistëve e analistëve të futbollit, që do të diskutojnë për takimet e javës së 22-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency