Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Ferran shijon pushimin, shëtit Katarin me vajzën e trajnerit

Edhe pse mes shumë polemikash pas disfatës me Japoninë në fazën e grupeve, Spanja ia doli të kualifikohej në raundin e 1/8-tave në Kupën e Botës dhe tashmë kundërshtari i radhës është Maroku.

Iberikasit, zbresin në fushë ditën e martë, mirëpo para kësaj përballje trajneri Luis Enrique iu lejoi të besuarve të tij disa ditë pushimi teksa Ferran Torres një nga titullarët e formacionit të La Roja-s e shijoi vërtet ditën e lejes teksa së bashku me të dashurën e tij, Sira Martinez, e cila është vajza e trajnerit të Spanjës, vizitoi më në imtësi Katarin. Sigurisht, dyshja e cila ka qenë në qendër të vëmendjes edhe në raste të tjera, nuk arriti t’i shpëtojë medias.

Interesant është fakti se dyshja vizitoi Al Maha Island në Lusail, që është në vendin ku do të luhet finalja ku me siguri Ferran shpreson që të rikthehet sërish, këtë herë jo për turizëm. Ferran Torres e nisi lidhjen me Siran në vitin 2021, kohë kur ishte ende pjesë e Manchester City duke ia dalë të mbanin një lidhje në distancë. Megjithatë, kjo vetëm për pak kohë pasi Ferran u transferua në Barcelonë, aty ku jeton edhe Sira.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...