Formula 1

Ferrari “blindon” deri në vitin 2024 Leclerc: Jam shumë i lumtur, pres me padurim…

Një kontratë të re 5-vjeçare si dhuratë për festën e Krishtlindjes. Ferrari “blindon” zyrtarisht Charles Leclerc deri në vitin 2024. Zyrtarizimi i marrëveshjes së re u bë mëngjesin e kësaj të hëne, me pagën e pilotit francez të trefishuar. Pra, kontrata ekzistuese me “Kokëkuqen”, që skadonte në vitin 2021, është zgjatur edhe tre vite të tjera.

Kampionati i parë botëror me Ferrarin ishte shumë pozitiv për Leclerc, i cili e mbylli në vendin e katërt me 2 Çmime të Mëdha dhe 7 “pole position”. Bëri më mirë se shoku i tij i skuadrës, gjermani Vettel, që fiton 35 milionë euro në vit. Kjo ishte një arsye më shumë pse i duhet rritur ndjeshëm paga.

Menjëherë pas zyrtarizimit të marrëveshjes së re, vijnë edhe fjalët e Leclerc:

“Jam shumë i lumtur që kam rinovuar kontratën me Ferrarin. Sezoni që mbylla si pilot i skuadrës më prestigjioze në Formula 1 ishte për mua si ëndërr. Po pres me padurim ta thelloj marrëdhënien, tashmë të fortë, që më mban të lidhur me skuadrën pas një viti 2019 intensiv dhe plot emocione. E pres me padurim të ardhmen, gati për të nisur sezonin e ri.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency