Formula 1

Ferrari dominon provat e lira, pasdite përcaktohet radha e nisjes

Ka përfunduar edhe sesioni i tretë dhe i fundit i provave të lira të Çmimit të Madh të Bakusë në Azerbajxhan, ku Ferrari vijon të konfirmohet në formë të mirë.

Piloti francez i “kokëkuqes”, Charles Leclerc regjistroi kohën më të shpejtë, 1.41.604, me gomat “Soft”, të njëjtat që përdori edhe gjermani Sebastian Vettel, i cili u rendit i dyti.

Me më tepër se një sekondë më ngadalë se makinat Ferrari, kohën e tretë më të mirë e vendosi piloti i Red Bull, Max Verstappen, ndërsa pas tij dy makinat Mercedes, Valteri Bottas dhe Lewis Hamilton.

Sot në orën 17:00 do të zhvillohen edhe provat zyrtare, ku pritet të përcaktohet edhe radha e nisjes për garën, që është planifikuar për nesër në orën 16:10.

Ferrari e ka nisur keq sezonin dhe nuk ka fituar asnjë prej 3 garave të para, ndërsa synon të rikthehet te suksesi, duke filluar që nga gara e nesërme në Baku.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency