Formula 1

Ferrari prezanton SF21, makinën me të cilën kërkon të lërë pas zhgënjimin

Një makinë e kuqe, që zbehet në amaranten e origjinës, janë ngjyrat e Ferrarit SF21, me të cilin skuadra italiane e Formulës 1 do të provojë të lërë pas një sezon zhgënjyes dhe të rikthehet sërish në nivele të larta.

Ferrari ka prezantuar sot zyrtarisht makinën e re me të cilën do të garojë në Kampionatin Botëror 2021, teksa njëvendëshja SF21 përfaqëson një revolucion nga makina që performoi shumë dobët sezonin e kaluar.

Pas prezantimit online për shkak të kushteve të diktuara nga situata pandemike, Ferrari SF21 do të zbresë në pistën e Sakhirit në Bahrein këtë të premte dhe dy pilotët Charles Leclerc e Carlos Sainz Junior do të kenë tre ditë kohë për të zhvilluar më tej njëvendëshen me të cilën do të garojnë këtë sezon.

Synimi i skuadrës italiane është që këtë sezon të përmirësojë klasifikimin në renditjen e Konstruktorëve, pasi vitin e kaluar e mbyllën në vendin e 6, por njëkohësisht të provojnë të rikthejnë mitin e “kalit të shfrenuar”.

Për shkak edhe të rregullave të reja të organizatorëve, nuk janë bërë shumë ndryshime në pjesën e brendshme të makinës, me përjashtim të paketës së energjisë, që është vendimtare për rikuperimin e shpejtësisë.

Sa i përket pjesës së jashtme, është respektuar e kuqja tipike e Ferrarit, që vjen duke humbur në ngjyrën e makinës S100 me të cilën skuadra italiane garoi sezonin e kaluar në Mugello, me rastin e garës së 1000-të në Formula 1.

Sezoni i ri këtë vit do të ngrejë siparin më 28 mars në pistën e Sakhirit në Bahrein dhe Ferrari do të kërkojë të lërë pas zhgënjimin e sezoneve të fundit, këtë herë me dy pilotë të ri e entuziastë, si Charles Leclerc e Carlos Sainz Junior.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency