Formula 1

Ferrari “shpërdoron” startin në krye, Mercedes fiton titullin kampion

Provat zyrtare të Çmimit të Madh të Japonisë u dominuan nga dy makinat Ferrari, me Sebastian Vettel që regjistroi kohën më të mirë dhe vendin e parë në start, dhe pilotin tjetër Charles Leclerc që startoi garën i dyti, ndërsa menjëherë pas tyre ishin dy makinat Mercedes, Bottas dhe Hamilton.

Megjithatë në garë gjithçka u përmbys, pasi ishte pikërisht finlandezi Valteri Bottas, që përfitoi nga një start i dobët i Vettel dhe një incident i Leclerc që në kthesën e parë, për të marrë kryesimin dhe për të qenë i pari që kaloi vijën e finishit.

Vetëm vendi i dytë për pilotin gjerman të Ferrarit, Sebastian Vettel, ndërsa pas tij u rendit kampioni në fuqi i botës Lewis Hamilton, ndërsa dy pilotët Mercedes në podium bënë që skuadra gjermane të festojë titullin kampion para mbylljes së sezonit.

Vetëm vendi i 6 për Charles Leclerc, që për shkak të incidentit me Verstappen në kthesën e parë, u detyrua të hyjë në bokse që në start dhe të ndërrojë pjesën e përparme të makinës, duke humbur shumë kohë dhe ritmin e kryesuesve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency