Formula 1

Ferrari zbret nesër në pistë, testohet zbatimi i protokollit anti-Covid

Ferrari do të rikthehet në pistë nesër në Mugello, ku pilotët Sebastian Vettel dhe Charles Leclerc do të kryejnë disa xhiro testuese, duke qenë se jemi në prag të fillimit të sezonit të ri, me garën e parë të planifikuar për më datën 5 korrik.

Dy pilotët do të drejtojnë makinën SF71H, e përdorur në garat e vitit 2018, ndërsa edhe gomat nuk do të jenë ato të certifikuara për sezonin e ri, kështu që koha e vendosur nga Vettel dhe Leclerc nuk do të kenë shumë rëndësi.

Siç konfirmojnë drejtues të skuadrës italiane, qëllimi i xhirove testuese të ditës së nesërme është që të praktikohet zbatimi i protokollit anti-Covid, nën diktatin e të cilit do të garohet që prej datës 5 korrik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency