Bundesliga

Festa për golin i kushton 7 muaj jashtë!

Debutim sezonal me gol por më pas një tragjedi e vërtetë. Kjo i ka ndodhur mesfushorit të Haburgut, Nicolai Muller, i cili është rrëzuar nga Parajsa në Ferr brenda pak sekondave. Pas vetëm 8 minutave lojë, 29-vjeri i Hamburgut shënoi golin e vetëm të ndeshjes përballë Augsburgut. Një arsye e fortë për të festuar, por…ato momente u kthyen në mankth për të. I lumtur për golin e shënuar, ai vrapoi drejt flamurit të këndit për të festuar në një mënyrë të çuditshme. Një veprim akrobatik i pakoordinuar dhe sezoni tashmë duket i mbyllur për të. Dëmtim i rëndë në gju. Mesfushori do t’i nënshtrohet operacionit për të rikuperuar ligamentin e këputur dhe do t’i duhen rreth 7 muaj për t’u rikthyer në fushën e lojës. Lajm i keq për skuadrën e Mërgim Mavrajt pasi Muller është një nga lojtarët titullarë të formacionit dhe mungesa e tij mund të peshojë në fatet e sezonit të Haburgut.

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency