Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

Festë në Riad për Ronaldon, shifra e pabesueshme që arrin sonte

Nis kampionati arab
Nis kampionati arab

Cristiano Ronaldo pranë një momenti historik të ri në karrierën e tij të gjatë futbollistike në Arabinë Saudite. Gjithçka gati në Riad për festën e madhe të Cristiano Ronaldos. CR7 do të luajë ndeshjen numër 1200 si profesionist.

Një rekord i rezervuar për shumë pak futbollistë në karrierën e tyre. Stadiumi i Riadit, shtëpia e Al Nassr, ka gjithçka gati që legjenda portugeze të festojë një numër kaq të madh ndeshjesh.

Trajneri Luis Castro nuk e aktivizoi Cristianon në transfetën e Taxhikistan në Ligën e Kampionëve të AFC-së, që portugezi të mund ta festonte shifrën e 1200 ndeshje në karrierën e tij para tifozëve të Al Nassr.

Pritet të jenë plot 25 mijë tifozë që do të thërrasin emrin e Cristianos në gjatë takimit që nis në orën 19:00.

Lexoni edhe:

Cristiano synon që të luajë të paktën deri në qershor të vitit 2025. Portugezi tani mund të synojë të parakalojë legjenda të tilla si: portierin anglez, Peter Shilton (1375); anglezin tjetër, Paul Bastock (1,286); dhe brazilianët Rogério Ceni (1237) dhe Fábio (1212). CR7 nuk njeh kufij.

Ndeshjet e luajtura dhe golat e shënuar:

Sporting Portugali: 31 ndeshje dhe 5 gola

Manchester United: 346 ndeshje dhe 145 gola

Real Madrid: 438 ndeshje dhe 450 gola

Juventus: 134 ndeshje dhe 101 gola

Al Nassr: 45 ndeshje dhe 38 gola

Portugali: 205 ndeshje dhe 129 gola

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...