Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Festoi me ish-shokët e skuadrës fitoren e Barçës në “El Clasico”, në merkaton e verës kthehet në “Camp Nou”?

Barcelona mund të kërkojë të rikthimin e Pierre-Emerick Aubameyang në merkaton e verës nëse kushtet e kërkuara financiare të Chelsea-t do të jenë të përballueshme.

Aubameyang nënshkroi me Chelsea-n në ditën e fundit të merkatos së dimrit 2022, por po kalon një periudhë të pasuksesshme. Sulmuesi ishte i emocionuar për mundësinë e ribashkimit me Thomas Tuchelin, i cili e kishte pasur nën urdhrat e tij te Dortmundi, por gjashtë ditë më vonë ai u shkarkua nga pronari i bluve, Todd Boehly.

Lexo edhe:

Sulmuesi 33-vjeçar që atëherë ka pasur shumë probleme dhe nuk është aktivizuar rregullisht nga trajneri Graham Potter.

Sipas Mundo Deportivo, Barça do të jetë e interesuar për rikthimin e tij nëse Chelsea pranon për një çmim të përballueshëm dhe nëse kërkesat financiare nuk do t’i ketë të larta.

Kjo hipotezë u forcua pasi Aubameyang u pa të dielën duke festuar me ish-shokët e tij, pasi Barça mposhti Realin e Madridit (2-1).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...