Futboll

Festoi me Romën në “Air Albania”, mesfushori transferohet te “gjiganti” turk

Sergio Oliveira u huazua nga Porto te Roma në merkaton e janarit. Mesfushori portugez zhvilloi 22 ndeshje me ekipin e Jose Mourinhos, realizoi 3 gola dhe e mbylli aventurën italiane me fitimin e Conference League në Tiranë.

Porto kërkoi 5-6 milionë euro për kartonin e tij, ndërsa verdhekuqtë vendosën të mos e investonin këtë shumë. Nga kjo situatë ka përfituar Galatasaray.

Rekordmenët e futbollit turk nuk fitojnë titullin prej 3 vitesh. Te Galatasaray kërkojnë me çdo kusht të shpallen kampionë për herë të 23-të në histori, dhe drejtuesit po shfaqen aktivë në merkato.

Klubi nga Stambolli ka arritur marrëveshjen me Porton për të siguruar kartonin e mesfushorit për 3 milionë euro, duke ia dalë të ulin pretendimet e “Dragonjve të Oportos”.

Sergio Oliveira do të udhëtojë në fundjavë drejt Turqisë për të firmosur kontratën me Galatasarayn, nga e cila do të përfitojë 2.5 milionë euro në sezon.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency