Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Feston 40-vjetorin në burg, ditëlindja e trishtueshme e Dani Alvesit, ngulmon për pafajësi

Daniel Alves mbushi 40 vjeç këtë të shtunë në burgun Can Brians 2, në Spanjë, ku ndodhet në paraburgim prej 106 ditësh.

Lojtari brazilian u arrestua në Katalunjë, në janar, i akuzuar për përdhunimin e një gruaje 23-vjeçare në fund të vitit të kaluar.

Ish-gruaja e tij, Dinora Santana, fluturoi në Barcelonë këtë javë me fëmijët që ka me ish-in e  Barcelonës dhe pretendoi se Alves është “100 për qind i pafajshëm”.

Lexo edhe: 

Në fund të prillit, avokatët mbrojtës të lojtarit me më shumë tituj në botë (43) paraqitën një kërkesë për lirimin e tij të përkohshëm, i cili u refuzua nga Ministria Publike spanjolle, duke konsideruar se Dani Alves mund të ikte jashtë vendit  për të shmangur gjykimin.

Ende nuk ka një datë për gjykimin, por lojtari deklaron se nuk është fajtor dhe garanton se marrëdhënia seksuale me të renë ka qenë konsensuale.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...