Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Festuam kur Kroacia eliminoi Brazilin”, Gomez: Aty kuptuam se fituam Botërorin

Argjentina triumfoi në Kupën e Botës në Katar për herë të tretë në historinë e saj teksa Lionel Messi me shokë shijuan trofeun që e ëndërronin dhe e ndiqnin prej vitesh. Në fakt, rrugëtimi i kombëtares “Albiceleste” nisi jo në mënyrën e duhur pas disfatës në ndeshjen e parë ndaj Arabisë Saudite.

Megjithatë, të besuarit e trajnerit Lionel Scaloni gjetën forcën për t’u ringritur ndërsa sulmuesi Alejandro Gomez thekson së fundmi se pas eliminimit të Brazilit, besimi se mund të ishin ata Kampionët e Botës u shtua.

“Para se të luanim me Holandën, e gjithë skuadra u ul dhe ndoqi penalltitë në ndeshjen mes Brazilit dhe Kroacisë. Mes njëri-tjetrit ishim të sigurt se nëse Brazili eliminohej, ne do të ishim kampionë. Kur në fund u kualifikua Kroacia nisën të festonim dhe dukej sikur kishim fituar edhe ne.

Por, dua t’ju garantoj se sapo shkelëm në Katar e kishim sigurinë se do të shpalleshim Kampionë të Botës. Nuk e di pse por më dukej se ishte e qartë nga të gjithë se ne do të ishim kampionë”, u shpreh Gomez.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...