Eredivisie

Feyenoord e nis me fitore, mposht Twente

Kampionët e Feyenoord e nisën me fitore Eredivisie duke mundur 2-1 Tventen në javën e parë. Në “De Kuip”, roterdamasit e dominuan ndeshjen dhe pse rezultati në fund ishte i ngushtë. Feyenoord gjeti golin e epërsisë në minutën e 23-të kur Jorgensen shënoi nga fare pranë.Tvente që përgjithësisht u kufizua në një lojë mbrojtëse mundi të barazonte shifrat në të 37-tën me Jensen që me një goditje të fortë në hyrje të zonës dërgoi topin në trekëndësh.

Fitorja e vendasve erdhi vetëm në pjesën e dytë kur Feyenoord po e dominonte kundërshtarin dhe në momentin më të mirë mori dhe epërsinë për herë të dytë në ndeshje me anë të Berghuis që nga fare pranë goditi saktë me kokë një harkim të Toornstra duke i dhënë dhe fitoren të tijve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency