Eredivisie

Feyenoord hedh “tutje” krizën, fiton klasiken ndaj PSV-së!

Pas tre humbjesh radhazi Feyenoord u rikthye te suksesi në Eredivisie dhe e bëri këtë në një klasike të futbollit holandez siç është ajo ndaj PSV Eindhoven. Një fitore me rezultatin 3-1 për të besuarit e Dick Advocaat që ringjallën shpresat për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm ndërkohë që i hoqën mundësinë skuadrës së gjermanit Roger Schmidt për t’iu afruar Ajaxit kryesues. Feyenoord zgjidhi gjithçka që në fraksionin e parë duke realizuar tre gola me tre autorë të ndryshëm. Diemers pas vetëm 7 minutash, kapiteni Berghuis në minutën e 25-të dhe Linssen në të 41-ën ishin autorët e golave për skuadrën nga Roterdami. PSV-ja u përpoq të reagonte në pjesën e dytë dhe realizoi vetëm një gol me Sangare. 38 pikë për Feyenoord pas 20 javësh dhe vendi i 4-t në renditje, ndërkohë që PSV-ja pozicionohet e dyta në klasifikim me 43 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency