Eredivisie

Feyenoord luan “tenis” ndaj Venlos, rikthehet te fitorja me goleadë!

6 gola për fitoren e 2-të në 6 të fundit në Holandë. Feyenoord nuk e kurseu VVV në “de Kuip” nën vëzhgimin e Benhaker. Ishte ndeshja numër 250 e Toornstra’s me bluzën e vendasve gjatë së cilës ai shënoi golat numër 50 dhe 51, duke u bërë lojtari i 6-të që arrin diçka të tillë prej vitit 2000 pas Kuyt, Berghuis, Van Hooijdonk, Tomasson dhe Pelle.

Sfida u hap në 14-ën kur Sinisterra shërbeu për Toornstra’n që mposhti Kirchbaum në zonë. 5 minuta më vonë Berghuis krosoi në shtyllën e dytë, ku Gertruida dyfishoi shifrat për vendasit që duan një vend në Evropë. Kokcu rrëmbeu një top në mesfushë dhe shërbeu për Linssen që gjeti golin e 3-të në 31-ën.

Pas kthimit nga dhomat e zhveshjes dhe 31-të pas golit të 3-të, Feyenoord gjen pokerin, edhe njëherë me Toornstra’n. Kapiteni Berghuis shfrytëzoi një top vakant në hyrje të zonës dhe shënoi për manita’n, 11 minuta më vonë. 5 minuta nga fundi sërish kapiteni, gjen asistin e dytë, këtë herë për Boteghin.

6-0 për vendasit që arritën fitoren e 5-të radhazi ndaj miqëve, të 12-ën në 20 ndeshje të luajtura mes tyre dhe të dytën radhazi në shtëpi me një avantazh prej 5 apo më shumë golash, pas asaj ndaj Willem II, më 14 shkurt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency