Eredivisie

Feyenoord mposhtet nga Alkmaar, Ajaxi ruan kreun!

AZ Alkmaar surprizoi Feyenoord-in duke e mposhtur brenda në De Kuip të Rotterdamit, rezultat që e largoi gjithnjë e më shumë me kreun e renditjes skuadrën e Dick Advoacaat. Një sukses 2-3 në një sfidë ku në fund Azeta humbi edhe një 11-metërsh. Suedezi Karlsson kaloi miqtë në epërsi pas vetëm 11 minutash lojë. Megjithatë Feyenoord u rikthye në ndeshje me Nicolai Jorgensen i cili barazoi rezultatin në minutën e 32-të. Ashtu si në fraksionin e parë edhe fillimi i së dytës ishte më i mirë për Alkmaar që mori sërish avantazhin me qëndërsulmuesin e talentuar Boadu në minutën e 47-të. Feyenoord gjeti forcën gjithsesi për të reaguar dhe barazoi shifrat me Diemers në minutën e 58-të.

Golin e fitores për Alkmaarin e realizoi sërish Boadu në minutën e 70-të, ndërkohë që miqtë humbën edhe një 11-metërsh në minutën e 96-të. Me këtë humbje, që ishte e dyta radhazi, Feyenoord zbriti në vendin e 5-të me 35 pikë, ndërkohë që Alkmaar e parakaloi duke u ngjitur në vendin e 4-t me 37 pikë. Kampionati holandez vazhdon të kryesohet nga Ajaxi që triumfoi edhe këtë fundjavë me rezultatin minimal 1-2 në transfertën ndaj Fortuna Sittard. Harkëtarët tashmë në kuotën e 44 pikëve, ruajtën epërsinë prej 3 pikësh ndaj Vitesses së vendit të dytë falë autogolit të Polter dhe finalizimit të Haller.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency