Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Feyenoord zyrtarizon divorcin me 6 kampionë

Feyenoord zyrtarizon divorcin me 6 kampionë
Feyenoord zyrtarizon divorcin me 6 kampionë

Pas triumfit në kampionatin holandez, skuadra e Feyenoordit ka zyrtarizuar divorcin me plot 6 futbollistë, të cilët do të largohen nga Roterdami për arsye të ndryshme.

Kështu Oussama Idrissi dhe Jacob Rasmussen ishin në huazim në klubin holandez dhe do të kthehen në skuadrat që kanë pronësinë e kartonit të tyre, përkatësisht Sevilla dhe Fiorentina.

Lexo edhe:

Situatë e njëjtë edhe për Tein Troost, që do të rikthehet ne NAC Breda, ndërsa Ofir Marciano, Timon Wellenreuther dhe Sebastian Szymański nuk kanë pranuar të zgjatin bashkëpunimin me klubin holandez.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...