Eredivisie

Feyenoordi bën detyrën, ngec PSV Eindhoveni

Fiton Feyenoordi, ngec PSV Eindhoveni. Në javën e tretë të Eredivizies, skuadra nga Roterdami përmbushi pritshmëritë, fitoi 4-2 përballë Den Haag në stadiumin “De Kuip” dhe shkon në kuotën e 7 pikëve, 2 më pak se Ajaxi kryesues. Pjesa e parë u mbyll në baraspeshë, teksa golit të Jonas Arweiler (Den Haag) iu përgjigj Geertruida.

Në fillim të pjesës së dytë Senesi i dha për herë të parë epërsinë Feyenoordit, por barazoi shumë shpejt ekipi mik me Pinas me 11-metërsh. Gjithsesi, Feyenoordi nuk e humbi toruan, përkundrazi shënoi dy herë për rezultatin 4-2 me Narsingh dhe Berghuis.

Dy penallti, një për secilën skuadër, ishin vendimtare në rezultatin 1-1 mes Heracles dhe PSV Eindhoven. Të parët shënuan vendësit me Vloet në minutën e 31-të, ndërsa miqtë barazuan me Max në të 51-tën. Një gjysmë hapi i gabuar për PSV Eindhovenin, që mund t’i kushtojë edhe një pikë e humbur në garën për titullin kampion, ku rival kryesor mbetet Ajaxi.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency