Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Feyenoordi mposht Heerenveenin dhe kthehet në krye

Feyenoordi i Roterdamit rikthehet në krye të Eredivisies me 46 pikë (dy më shumëse Alkmaari) falë suksesit 1-2 në fushën e Heerenveenit, me vendësit që zhyten në krizë të thellë rezultatesh duke regjistruar humbjen e katër radhazi.

Roterdamasit realizuan dy herë gjatë pjesës së parë me Geertriudan (22’) dje Gimenez (34’), por vuajtën shumë për ta ruajtur fitoren në fraksionin e dytë.

Në minutën e 75-të Van Ottele ngushtoi diferencën në 1-2 dhe loja u bë më emocionues, megjithatë Feyenoordi u mbrojt mirë, duke ruajtur epërsinë, për të marrë fitoren e 13-të sezonale në Eredivisie.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...