Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Feyenoordi triumfon ndaj Ajaxit dhe prek titullin kampion

Feyenoordi triumfon ndaj Ajaxit
Feyenoordi triumfon ndaj Ajaxit

Feyenoordi ia del të triumfojë në krye-sfidën e javës në kampionatin holandez ndaj Ajaxit dhe të hedhë një hap të madh drejt titullit kampion.

Në “Johan Cruijf Arena”, skuadra nga Roterdami mori avantazhin që në minutën e 5-të me anë të Gimenez, megjithatë vendasit e Ajax reaguan mirë dhe përmbysën gjithçka në pjesën e parë me golat e Alvares dhe Tadiç.

Lexo edhe:

  1. Kombëtare/ Ismajli nuk ia del, Sylvinho gjen zëvendësuesin e tij në Portugali
  2. Rival amerikan për Kristian Prengën, SuperSport sjell përballjen e zjarrtë
  3. Betis “fluturon” drejt zonës Champions, Iglesias fiton duelin me Muriqin
  4. VIDEO/ Gol spektakolar, Bregu frymëzon përmbysjen te Boluspor

Pjesa e dytë foli sërish për skuadrën e Feyenoord, që gjeti golin e barazimit në minutën e 52-të me anë të Szymanskit dhe në të 86-ën ishte Geertruida që shënoi golin e tretë dhe të fitores.

Me këtë fitore ndaj Ajaxit, kundërshtar direkt për titullin, Feyenoord shkëputet në krye me 61 pikë, 6 më tepër se skuadra nga Amsterdami.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...