Formula 1

FIA prezanton ndryshimet dhe risitë në motorët e makinave

Federata Botërore e Automobilizmit, në bashkëpunim me prodhuesit, ka publikuar sot udhëzimet për motorët e makinave të reja të Formula 1, nga viti 2021.
Marrëveshja ka për qëllim reduktimin e kostove, prodhimin e makinave konkurruese, uljen e ndotjes nëpërmjet favorizimit të teknologjisë hibride dhe rritja e zhurmës për të krijuar atmosferë më spektakolare.

“Formula është sporti numër 1 i automobilizmit dhe ne duam ta zhvillojmë atë edhe më tej, për të tërhequr vëmendjen e sa me shumë fansave, pavarësisht moshës së tyre. Kemi përgatitur një sërë ndryshimesh, që krahas uljes së kostove, do të sjellin edhe disa risi, që do ta bëjnë më të bukur këtë sport”, tha Ross Brown, në cilësinë e drejtorit të përgjithshëm dhe përgjegjësit sportive të Formula 1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency