Basketboll

FIBA Euro Cup, çfarë feste për kualifikimin e Prishtinës! (video)

Prishtina në basketboll për meshkuj ka shënuar një kualifikim historin në TOP 16 të FIBA Euro Cup. Skuadra më e mirë e Kosovës mposhti në ndeshjen e fundit në grup 82-78 ekipin turk Karsyaka. Ndeshja ka qenë dramatike deri në momentet e fundit të saj, kur Dardan Berisha shënoi dy pikëshin vendimtar për 82-78. Në sekondat e fundit të ndeshjes, turqit tentuan për tre, por nuk arritën dhe 4 sekondat e mëtejme kaluan në festë. Katër basketbollistë të Prishtinës përfunduan ndeshjen me pikë dyshifrore. Khalid Boukichou shënoi 16 pikë, ndërsa nga 15 shtuan Dardan Berisha dhe Kyan Anderson. Demario Mayfield shënoi 13 të tjera.

Me këtë fitore, Prishtina ka përfunduar Grupin I të FIBA Europe Cup me bilanc 2-4, ndërsa Karsiyaka 3-3.

Tifozët e Prishtinës e ndezën atmosferën në në pallatin e sportit për këtë arritje historike, pasi për herë të parë një ekip nga Kosova kualifikohet mes 16 skuadrave më të mira në FIBA Euro Cup.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency