Rusi 2018

FIFA e kënaqur, arbitrat dhe VAR të suksesshëm në Botëror

FIFA bën me dije se është jashtëzakonisht e kënaqur me peroformancën e arbitrave të saj në Kupën e Botës, Rusi 2018, por edhe me sistemin VAR pasi sipas qeverisë së futbollit botëror gjyqtarët kanë ditur ta përdorin si duhet atë dhe të evitojnë edhe pak gabime që është e vështirë të shikohen nga syri i njeriut. Në 64 ndeshje të zhvilluara në total, teknologjia është përdorur në 455 raste të cilat kanë dashur ndërhyrjen e VAR-it me një mesatare prej 7,1 rastesh për ndeshje. Kanë qenë 20 vendimet që janë ndryshuar ose janë konfirmuar nga ndërhyrja e teknologjisë në fushë. Nëpërmjet zëvendësekretarit të përgjithshëm kroatit Zvonimir Boban FIFA ka theksuar se përdorimi i VAR që krijoi aq shumë polemika ishte një sukses i vërtetë në Botërorin rus.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency