Futboll

FIFA publikon renditjen e re, Shqipëria ruan të njëjtat pozita

Pas miqësoreve dhe eliminatoreve të Kupës së Botës në muajin mars, FIFA ka përditësuar renditjen e përgjithshme të përfaqësueseve, teksa bie në sy fakti që Kombëtarja Shqiptare vijon të ruajë vendin e 66 ashtu si në renditjen paraardhëse.

Kuqezinjtë zhvilluan tre takime në muajin mars, dy prej të cilëve ndaj Andorrës dhe San Marinos i fituan, ndërsa një tjetër ndaj Anglisë e humbën, megjithatë këto rezultate nuk kanë ndikuar në renditje.

Ndërkohë ka zbritur me tre vende përfaqësuesja e Kosovës, që tani pozicionohet në vendin e 120-ë. “Dardanët” fituan miqësoren ndaj Lituanisë, por më pas humbën dy ndeshjet zyrtare ndaj Suedisë dhe Spanjës.

Renditja vijon të kryesohet nga Belgjika, e cila ndiqet nga Franca, Brazili, Anglia e Portugalia, ndërsa Gjermania pozicionohet në vendin e 12, pasi ka ndikuar jo pak edhe humbja në shtëpi ndaj Maqedonisë së Veriut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency