Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fiksimi i Andrea Pirlos, synon të marrë në Turqi ish-lojtarin e Milanit

Andrea Pirlo mori drejtimin e Karagumruk në muajin qershor. Ish-mesfushori i madh italian, firmosi për një vit me klubin e Superligës turke.

Karagumruk humbi dy takimet e para në kampionat, por në fundjavë erdhi suksesi i parë pas triumfit 4-1 ndaj Ankaragucu.

Pirlo po pret një përforcim të fundit nga merkato dhe u ka kërkuar drejtuesve të klubit t’i sjellin Simone Verdin, i cili është pranë largimit nga Torino.

Mesfushori ofensiv e kaloi sezonin e fundit i huazuar te Salernitana, ndërkohë që tani është gati të transferohet në Turqi.

Pirlo e vlerëson shumë 30-vjeçarin, i cili numëron 4 ndeshje me kombëtaren e Italisë, ndërkohë që më parë ka provuar të veshë edhe fanellat e Milanit e Napolit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...