Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Fiksimi i presidentit/ Cannavaro drejt La Liga-s, e kërkon klubi i lojtarit të kombëtares

Fabio Cannavaro qëndron pushim prej prillit të vitit 2019, kur ndërpreu bashkëpunimin me kombëtaren e Kinës. Trajneri italian mund të kalojë në La Liga, kampionat ku e pëlqen shumë Espanyoli.

Chen Yansheng, presidenti i klubit katalanas, pjesë e të cilit është edhe Keidi Bare, mesfushori i kombëtares shqiptare, dëshiron t’i dhurojë stolin ish-mbrojtësit të njohur, futbollisti i fundit italian që ka fituar “Topin e Artë”.

Cannavaro nuk ka punuar si trajner në futbollin europian, dhe opsioni Espanyol e tundon jo pak. Ekipi spanjoll, që renditet në vend të 13-të në kampionatin spanjoll, drejtohet prej gushtit të vitit 2020 nga Vincente Moreno.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...