Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Fiksimi i Ten Hag, titullari i Juves përplas United me Bayernin

Manchester United nuk heq dorë nga Adrien Rabiot. “Djajtë e Kuq” insistuan gjatë verës së kaluar për të siguruar shërbimet e mesfushorit francez, por akordi u prish për shkak të kërkesave të larta financiare të mamasë së tij. Njëkohësisht menaxherja e lojtarit të Juventusit.

28-vjeçari ndodhet në vitin e fundit të kontratës me bardhezinjtë italianë. Rabiot është një nga të vetmit lojtarë të skuadrës së Max Allegrit që ka zhvilluar një sezon pozitiv.

Shtypi anglez shkruan se Erik ten Hag e pret në “Old Trafford” dhe ka urdhëruar drejtuesit e United të arrijnë një marrëveshje me mesfushorin. Por për të bindur Rabiot nuk do të jetë e lehtë, pasi lojtari ka shumë oferta.

Lexo edhe:

Francezi pëlqehet shumë edhe nga Bayern Munchen, por jo vetëm. Rabiot, autor i 36 ndeshjeve me kombëtaren franceze, luan në Serie A prej verës së vitit 2019, kur u transferua me parametra zero në Torino nga PSG.

Rabiot numëron 11 gola dhe 6 asiste gjatë këtij edicioni me “Zonjën”. E ardhmja e tij është mes Anglisë dhe Gjermanisë, pasi deri tani lojtari ka refuzuar propozimin e Juventusit për të rinovuar kontratën.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...