Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Fiksimi i vjetër, Bayern Munchen tenton titullarin e Interit

Bayern Munchen ka nevojë për një mbrojtës të djathtë për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e kampionëve të Gjermanisë kanë nisur prej kohësh punën për gjetjen e anësorit të munguar.

Noussair Mazraoui (Ajax) është një nga alternativat, por bavarezët i janë rikthyer një dëshirë të kahershme. Sport Bild raporton se Bayerni po shpreh sërish interes për Denzel Dumfries.

25-vjeçari holandez pëlqehej që kur ishte pjesë e PSV-së, por Interi veproi më shpejt verën e kaluar, pagoi 14 milionë euro në arkat e klubit holandez dhe transferoi lojtarin e kombëtares tulipane në Serie A.

Soccer Football – Serie A – Inter Milan v Torino – San Siro, Milan, Italy – December 22, 2021 Inter Milan’s Denzel Dumfries celebrates scoring their first goal REUTERS/Alberto Lingria

Dumfries është përshtatur shumë mirë te kampionët e Italisë, dhe deri tani numëron 3 gola dhe 6 asiste me skuadrën e Simone Inzaghit. Çmimi i kartonit është rritur si pasojë e lojërave të mira.

Bayerni duhet të përgatisë një ofertë serioze për Interin, klub me të cilin Dumfries ka kontratë deri në 2025. Emra të tjerë që ndodhen në listën e drejtuesve të klubit gjerman janë Dest (Barcelona), Baku (Wolfsburg), Frimpong (Leverkusen) dhe Spence (Nottingham Forest).

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...