Merkato

Fiksohet takimi me drejtuesit e Realit, Mbappe duhet të ndajë mendjen

Përfaqësuesit e sulmuesit francez, Kylian Mbappé, dhe drejtuesit e Realit të Madridit kanë fiksuar një takim për javën e ardhshme. Palët do të takohen në kryeqytetin spanjoll, në kulmin e zërave mbi të ardhmen e sulmuesit, për të cilin mediet franceze raportuan që ka ndryshuar qëndrim, duke pranuar ofertën e rinovimit të kontratës me parizienët, por që u mohua nga nëna e sulmuesit Fayza Lamari.

Mbappesë i skadon kontrata në fund të sezonit, por lojtari, me vlerën më të lartë në treg, ende nuk ka vendosur se ku do të luajë sezonin e ardhshëm.

Më afrimin e përfundimit të sezonit, 23-vjeçari duhet të marrë një vendi dhe ky takim që përfaqësuesit e tij kanë caktuar me klubin “merengues” është një paralajmërim për zyrtarizimin e tij te klubi legjendar.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency