Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europë

“Final Four”/ Goglat vendosin në Nyon, Holanda eviton përballjet me favoritët

U hodh të mërkurën në Nyon të Zvicrës shorti për “Final Four” të Nations League, aty ku Holanda, Italia, Kroacia dhe Spanja mësuan përballjet e tyre respektive. Spanja ishte e para që mësoi kundërshtarin e saj teksa përballë iberikasve do të jetë Italia, sfidë që do të luhet më datë 15 qershor në Enschende. Një ndeshje e cila u zhvillua edhe në gjysmëfinalen e edicionit të kaluar të Nations League, aty ku spanjollët fituan me rezultatin 1-2 teksa tashmë axurrët kanë mundësinë e hakmarrjes.

Ndërkohë, gjysmëfinalja tjetër është ajo mes Kroacisë dhe Holandës më datë 14 qershor. Kujtojmë se ndeshjet finale të eventit do të zhvillohen në Holandë nga data 14 qershor deri më datë 18 qershor teksa janë përcaktuar edhe dy qytetet mikpritëse, Rotterdam dhe Enschede.

Është tashmë e përcaktuar që Holanda do ta zhvillojë gjysmëfinalen e parë në Rotterdam në stadiumin me 51.117 vende të De Kuip, po ashtu siç është vendosur që po në Rotterdam të luhet edhe finalja e madhe.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...