Basketboll

Finalet e NBA/ Curry nuk mjafton për Warriors, Toronto merr revanshin

Toronto Raptors ka marrë revanshin në finalen e NBA, pasi fitoi me rezultatin 109-120 ndeshjen e tretë ndaj Golden State Warriors, duke shkuar në 2-1, në bilancin total të takimeve.

Një Stephan Curry “magjik”, që shënoi 47 pikë, dha 7 asiste dhe rikuperoi 8 topa në tabelë, nuk i mjaftoi Warriors, që të shmangnin humbjen në “Oracle Arena” të Oaklandit.

Sfida nisi mjaft e mirë për miqtë, që arritën të fitojnë me 7 pikë diferencë që në fraksionin e parë, ndërsa arritën të ruajnë dominimin në të katër pjesët e lojës.

Kawhi Leonard dhe Kyle Lowry ishin protagonistët e suksesit të skuadrës kanadeze, pasi të dy së bashku realizuan 53 pikë, 15 asiste dhe 11 rikuperime.

Kjo ishte ndeshja e tretë mes dy skuadrave dhe e para e luajtur në Oakland, pasi dy të tjerat ishin luajtur në “Scotia Bank Arena” të Torontos dhe të dy ekipet fituan nga një.

Sfida e katërt mes finalisteve do të luhet sërish në “Oracle Arena”, më datën 8 qershor, ndërsa këtë herë Warriors janë të dënuar të fitojnë, që të sigurojnë baraspeshën para se beteja të zhvendoset sërish në Toronto.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency