Basketboll

NBA/ Raptors “bëjnë ligjin” në Oakland, Warriors pranë shkurorëzimit

Toronto Raptors kanë prekur titullin kampion, pasi arritën të fitojnë edhe përballjen e katërt ndaj Golden State Warriors, duke çuar bilancin total të ndeshjeve në 3-1 për kanadezët, teksa tashmë janë vetëm një triumf larg nisjes së festës.

Për të dytën herë në harkun e 48 orëve, Raptors ia dolën të triumfojnë në “Oracle Arena” të Oaklandit, që është edhe shtëpia e kampionëve në fuqi të Warriors, këtë herë me rezultatin 92-105.

Kawhi Leonard ishte lideri i skuadrës kanadeze, me plot 36 pikë të shënuara, dy asiste dhe 12 rikuperime, ndërsa Thompson dhe Curry për vendasit, nuk arritën të shmangin humbjen, ndonëse zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë.

Takimi nisi vrullshëm për vendasit, të cilët arritën të triumfojnë në fraksionin e parë me rezultatin 23-17, por vetëm kaq, sepse më pas gjithçka foli në favor të kanadezëve, që veçanërisht në fraksionin e tretë, u treguan të jashtëzakonshëm, duke marrë plot 16 pikë më shumë se kundërshtari.

Tani finalja do të spostohet në “Scotia Bank Arena” të Torontos, ku në rast fitoreje, vendasit do të mund të hapin shampanjën e festës së titullit kampion, dhe të “shkurorëzojnë” kështu Golden State Warriors, që në 4 vitet e fundit, është shpallur 3 herë kampione.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency