Kupa e Shqiperise

Finalja e 100-vjetorit, Teuta përmbys Kukësin dhe sfidon Tiranën!

Finalja e shekullit, ashtu si Tirana, në vitin e 100-vjetorit, Teuta përmbys Kukësin dhe kualifikohet në finalen e Kupës së Shqipërisë. “Djemtë e Detit” hodhën pas shpatullave atë humbje 3-0 të pak ditëve më parë ndaj verilindorëve duke triumfuar me rezultatin 2-1 në një ndeshje shumë të luftuar që dhuroi emocione dhe spektakël. Pas 15 vitesh, Teuta preku sërish finalen e këtij kompeticioni duke nxjerrë jashtë turneut, pikërisht skuadrën kampione në fuqi. Pas një pjese të parë pa gola, në Durrës pjesa e dytë ishte ajo që dhuroi emocionet më të mëdha.

Një gol i bukur i Eduart Rrocës në minutën e 49-të krijoi iluzionin se do të ishte Kukësi, skuadra që do të kapte finalen por e pabesueshmja ndodhi në harkun e 10 minutave. Në të 73-ën talenti durrsak Dejvi Kapllani, dy minuta pasi kishte hyrë në fushë realizoi një gol fantastik nga limitet e zonës duke rindezur shpresat për kualifikim te Teuta. Përmbysja e madhe erdhi në minutën e 83-të, kur Rustem Hoxha i asistuar nga Kallaku realizoi me kokë golin e fitores dhe të kualifikimit për Teutën. Në vitin e 100-vjetorit Teuta do të ketë mundësinë të përballet me Tiranën në finalen e madhe të Kupës së Shqipërisë në 2 gusht për një trofeun e dytë më të rëndësishëm në vend.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency