Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Finalja e Championsit, Mbappe: Mezi po e pres, kupa shkon në…

Kylian Mbappe e ka një ide të qartë në lidhje me finalen e Champions League. Manchester City synon triumfin e parë në këtë kompeticion.

Por duhet kaluar pengesa Inter. Pavarësisht se kampionët e Anglisë nisen favoritë, dueli përballë një skuadre italiane mbetet gjithmonë plot rreziqe dhe të papritura.

Ylli i PSG-së, thekson se do e shohë me kënaqësi takimin e 10 qershorit (21:00), ndërkohë që shprehet i bindur se do të ketë festë angleze në fund.

Finalja e Champions League do të jetë fantastike. Një duel emocionues si kurrë më parë. Do e ndjek me kënaqësi.

Kush fiton? Mendoj se Manchester City. Ata ndodhen në formë të shkëlqyer, mendoj se e meritojnë këtë vit.

Edhe Interi ka bërë një rrugëtim të bukur, ata kanë shanset e tyre, por City është skuadra favorite”, deklaroi sulmuesi francez.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...