Conference League

Finalja e Conference League/ Mediat italiane, thirrje Mourinho-s: Shpëto Italinë!

Dita e së vërtetës erdhi, sot në orën 21:00 “Air Albania” do të presë finalen e parë të Conference League, atë mes Romës dhe Feyenoord.

Ndërsa e gjithë vëmendja e botës do jetë e përqendrua në Tiranë gjatë gjithë ditës së sotme, mediet italiane kanë zgjedhur t’i bëjnë një thirrje trajnerit të “verdhekuqve” përpara kësaj ndeshje.

Një ndër titujt kryesor është ai i “Tuttosport” që shkruan: “Roma shpëton Italinë”, kjo për faktin se “verdhekuqtë” janë i vetmi klub italian që shkon në një finale europiane dhe është kaq afër trofeut këtë sezon, por edhe sepse kombëtarja e Italisë po ashtu nuk pati ecuri pozitive dhe do të jetë jashtë Botërorit Katar 2022.

Ndërsa “Sportmediaset” shkruan: “Roma, për të fituar sërish në Europë, Conference League do të shkruhet në histori”

Kjo është finalja e parë europiane që luhet në vendin tonë, duke shënuan një moment historik në futbollin shqiptar.

 

 

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency