Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Finalja e Conference League në Tiranë/ Kaos jo vetëm për biletat, tifozëve u anulohen fluturimet dhe rezervimet në hotele

Finalja e Conference League, e cila më 25 maj do të vendosë përballë njëra-tjetrës Romën dhe Feyenoord-in kthehet në një sfidë të vërtetë për tifozët “verdhekuq”, jo vetëm për biletat, por edhe nga pikëpamja e rezervimeve në hotele apo edhe udhëtimeve me avion.

Mediet italiane raportojnë shqetësime të ndryshme për mbështetësit e Romës, të interesuar për të ardhur në Tiranë. Çmimet në rritje dhe anulimet, surpriza aspak të bukura që lidhen si me fluturimet ashtu edhe me hotelet. Në shumë raste tifozëve që kishin blerë bileta avionësh ose kishin rezervuar hotele, blerja u është anuluar pa arsye të specifikuara, në mos shumë të përgjithshme, ndërsa më pas kanë parë mundësinë e rezervimit me çmime shumë më të larta, madje dhe më shumë se një mijë euro.

Duke iu rikthyer çështjes së biletave, sot pritet njoftim për shtyp i UEFA-s, për biletat e pashitura ende, që do të dalin në treg dhe do të kushtojnë nga 80 euro e lart dhe që do të jetë shansi i fundit për të siguruar ndjekjen e finales nga “Air Albania”.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...